Šiaurės ir Baltijos šalių universitetų moterų asociacijos konferencija

008037SAM_1855

Prieš keletą dienų Švedijoje, Stokholme, Dr Karolinos Widerström name- muziejuje, kur įsikūrusi Švedijos universitetų moterų asosiacija, vyko Šiaurės ir Baltijos šalių universitetų moterų asociacijos konferencija.
Konferenciją atidarė Švedijos universitetų moterų asociacijos (KAF) prezidentė Lisa Öberg . Ji apžvelgė Švedijos moterų asociacijos nuveiktus darbus, papasakojo apie pirmąsias, iškilias Švedijos moterų judėjimo asmenybes, konferencijos tikslą. Konferencijos atidarymo sesijoje kalbėjo viceprezidentė, GWI atsakingoji sekretorė Beatrice Christensen Sköld.
Konferencijoje dalyvavao Estijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Lietuvos universitetų moterų vaodovės, aktyvios narės. Lietuvą atstovavo LUMA prezidentė Dalia Poškienė ir LUMA Anykščiaus skyriaus narė, Anykščių MUIC vadovė Elvyra Lasskaja.
Kiekviena dalyvavausi organizacija pristatė savo šalies veiklą, kalbėjo apie ateities perspektyvas, dalyvavo diskusijose.
Atskira tema pristatyta Švedijos lobistinės organizacijos veikla. Apie tai kalbėjo Švedijos moterų lobistinės organizacijos prezidentė Clara Berglund.
Konferencijoje daug kalbėta apie 2016 metų planus, nutarta spalio mėnesį organizuoti tarptautinę konferenciją Estijoje, Tartu.
Konferencijoje dalyvavę Lietuvos LUMA narės sutarė dėl artimo bendradarbiavimo su aplink Baltiją esančiomis Moterų organizacijomis.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

16 aktyvumo dienų prieš smurtą prieš moteris

DSCF2499IMG_3305SAM_1886

Iki gruodžio 10-osios – Tarptautinės žmogaus teisių dienos – tęsėsi lapkričio 25-ąją prasidėję tarptautinės socialinės akcijos „16 aktyvumo dienų prieš smurtą prieš moteris“ renginiai.
Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras šiais metais dalyvauja Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamame projekte “Šeima be smurto- laiminga šeima”, kurio metu organizuojami renginiai, skirti smurto artimoje aplinkoje temai. Projekte taip pat dalyvavo Anykščių ir Molėtų policijos komisariatų, Vaiko teisių apsaugos, Švietimo skyrių, mokyklų, seniūnijų darbuotojai, moksleiviai, policijos rėmėjai, šuniukas Amsis ir kt. savanoriai. Visa renginių programa, kartu su kitų respublikos Specialiųjų paslaugų centrų programomis patalpinta tinklalapyje www.lygus.lt, apie renginius informaciją rasite :
http://www.moletuzinios.lt/moletuose-tarptautine-socialine…/
http://utena.policija.lt/…/moletuose__tarptautine_socialine…
https://www.facebook.com/Mol%C4%97t%C5%B3-bendruomen%C4%9…/…

https://lt-lt.facebook.com/Anyk%C5%A1%C4%8Di%C5%B3-policij…/
Anykščių krašto laikraštyje „ Šilelis“ http://www.silelis.res.lt , Molėtų krašto laikraštyje „Molėtų žinios „ Utenos apskrities policijos tinklalapyje ir, žinoma , mūsų feisbooke https://www.facebook.com/profile.php?id=100010088859458
Aktyviau smurto prieš moteris problema mūsų šalyje pradėta spręsti, kai prieš ketverius metus įsigaliojo Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas. Įstatymu išreikštas rimtas valstybės požiūris į smurtą šeimoje, artimoje aplinkoje. Jis iš esmės pakeitė padėtį: dabar nukentėjusiajai net nereikia rašyti pareiškimo, ją gina visas teisėtvarkos mechanizmas. Taip pat, tyrimais Lietuvoje ir daugelyje pasaulio šalių įrodyta, kad nuo smurto šeimoje nukenčia kiekvienas ne tik jį patyręs, bet ir matęs savo tėvų smurtą vaikas. Tuo metu jis patiria psichologinį smurtą. Be to, patirtas ar matytas šeimoje smurtas turi ilgalaikių pasekmių: tokioje šeimoje užaugę berniukai, tapę vyrais, tris kartus (arba daugiau) dažniau smurtauja savo šeimose.
Gal būt, todėl į mūsų organizuojamas „16 aktyvumo dienų prieš smurtą prieš moteris“ akcijas Anykščių ir Molėtų miestuose bei seniūnijose buvo pakviesti dalyvauti ir vaikai. Vieną iš akcijos aspektų pasirinkome balionus. Jie lengvi, spalvingi, linksmai nuteikia aplinkinius. (Kituose miestuose buvo organizuojami piketai, bėgimai, suknelių istorijos ir t.t.) Su dideliu noru ir entuziazmu vaikai ant balionų rašė pačių sugalvotus šūkius prieš smurtą, piešė įvairius piešinėlius. Mes, organizatoriai, buvome nustebinti vaikų išradingumu ir kūrybiškumu. Tuos balionus vaikai dalijo miestų gatvėse, seniūnijų miesteliuose. Akcijos metu buvo išdalinta apie 700 skrajučių su informacija apie smurtą artimoje aplinkoje, apie 600 balionų su užrašais ir piešiniais. Visuose susitikimuose gyventojai buvo vaišinami saldumynais ir “draugystės” arbata. Žmonės noriai pasirašinėjo sąrašuose prieš smurtą. Nemažai vyrų, pasirašydami pabrėždavo, kad jie nesmurtauja. Surinkome 332 parašus.
Dvi savaites beveik kiekvieną dieną bendravome ir susitikdavome su abiejų rajonų gyventojais ir moksleiviais. Vaikai piešė piešinius ir rašė rašinėlius tema „Mano draugiška šeima“. Vertinimo komisijos atrinkti nugalėtojai jau akcijai pasibaigus bus paskatinti ir apdovanoti. AMUICo, VTASo, PK darbuotojai miestuose ir seniūnijose susitikimuose su gyventojais vedė pokalbius ir diskusijas smurto artimoje aplinkoje mažinimo tematika, atsakinėjo į klausimus. Alantoje seniūnijos gyventojai lektorę Astą Palaimienę net į kiemą išlydėjo – taip buvo įsitraukę į diskusijas. Susitikimuose daugelis pasakojo apie nelaimingus jų artimųjų ar kaimynų šeimų gyvenimus, sakė, kad parneš jiems lankstinukų , paaiškins patys kur kreiptis ir kaip elgtis , patyrus smurtą šeimoje. Tikimės, kad daugelis permastys ir koreguos savo agresyvų elgesį į draugišką bendravimą.
Smurto šeimoje problema aktuali visoms šalims ir ją nelengva spręsti. Bet mes džiaugiamės, kad galėjome prisidėti prie jos sprendimo. Savo renginiais stengėmės atkreipti bendruomenių dėmesį kad ir ateityje netoleruosime smurto šeimose ir padėsime nukentėjusiems.
Artėjant metų pabaigai, norisi visiems palinkėti ramių, jaukių šv. Kalėdų. Tegul šeimos narių santykiai bus grindžiami tik meile ir abipuse pagarba.

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Anykščių m. vietos veiklos grupės narių susirinkimas

DSCN8828Š. m. spalio 28 d. Anykščių rajono savivaldybės salėje vyko visuotinis asociacijos Anykščių miesto vietos veiklos grupės (toliau-AMVVG) narių susirinkimas. Jo metu priimti nauji nariai, išrinkta AMVVG valdyba, aptarti kiti aktualūs su asociacijos veikla susiję klausimai.
Anykščių miesto vietos veiklos grupės valdybos nariai:
Mindaugas Sargūnas, AMVVG valdybos pirmininkas, Anykščių rajono savivaldybės tarybos narys;
Elvyra Lasskaja, AMVVG valdybos pirmininko pavaduotoja, Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centro pirmininkė;
Vygantas Šližys, Anykščių vadovų klubo narys;
Kristina Maldžienė, VšĮ Panevėžio ir Utenos regiono aklųjų centro Anykščių filialo pirmininkė;
Andrius Falkauskas, Asociacijos „Anykščių šventės” pirmininkas;
Deividas Dilys, UAB „Deivana” direktorius;
Jūratė Stankevičienė, O.Grumbinienės prekybos įmonės „Vojūra” savininkė;
Gabrielė Griauzdaitė, Anykščių rajono savivaldybės tarybos narė;
Loreta Pesliakienė,  Anykščių rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir projektų valdymo skyriaus specialistė. Tą pačią dieną vyko ir Anykščių miesto vietos veiklos grupės nariams ir kitiems suinteresuotiems asmenims skirti mokymai apie pradedamą kurti Anykščių miesto vietos plėtros strategiją (mokymų medžiaga).

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Lietuvos- Švedijos draugijų Forumas Anykščiuose

Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras, bei prieš 10 metų įsikūrusi visuomeninė organizacija Anykščių lietuvių-švedų draugija, š. m. rugsėjo 18-20 dienomis Anykščiuose organizavo Lietuvių-švedų draugijų forumą. Šiame renginyje  dalyvavo apie 120  visų Lietuvos ir Švedijos draugijos skyrių atstovų .

Forumo tema: „Valstybinio ir nevyriausybinio sektoriaus tarp institucinis bendradarbiavimas- realija ir galimybės“.

Forumo tikslas: „Stiprinti Lietuvos ir Švedijos bendradarbiavimą kultūros, verslo, turizmo ir socialinėse srityse, bendroms veikloms apjungiant valstybinio ir nevyriausybinio sektoriaus atstovus“. Forumo programoje buvo numatyta ne tik darbas teminėse grupėse, bet ir pažintis su Anykščių krašto kultūros, turizmo, verslo bei socialinės srities objektais.

Manome, kad Forumas pasisekė, nes gavome daug gražių atsiliepimų ir padėkų iš įvairių rajonų dalyvių. Štai kai kurie atsiliepimai:

Rita Nekrošienė: “Sveiki, klaipėdiečių vardu dėkoju už puikų priėmimą Forume…”

Antanas Svirskis , Kėdainiai:  “Gerb. Elvyra ir kiti anykštėnai, dėkoju už gerą Forumo organizavimą, Tikėkimės, kad mūsų draugija dar gyvuos -Antanas”

Žydronė ir Aušra iš Šiaulių, Labdaros ir paramos fondas “Laisvės vartai”: “nuoširdžiai dėkojame už puikų laiką Forumo metu Anykščiuose! Ačiū už jūsų pastangas suburti Švedijos mylėtojus į bendrą ratą. Ypač dėkingos už malonų pasisėdėjimą prie kavos (ir laaabai skanių aviečių) Jūsų, Elvyra, namuose sekmadienį.  Linkime Jums ir Jūsų organizacijai sėkmės. Tikimės bendradarbiauti ir ateityje.”

Laura Burauskienė, Vilnius: “Miela Elvyra, Viktorai, naujieji draugai,  Organizatoriams jau kartojau, bet dar ir raštu patvirtinu, kad žemai lenkiu galvą prieš Elvyros ir jos pagalbininkų nudirbtą didžiulį organizacinį darbą. Turint omenyje, kad šie žmonės neturėjo mūsų atnaujintų kontaktų, o sugebėjo sukviesti ne tik mus, bet ir švedus, Savivaldybės atstovus, pravedė renginį ir sudėliojo tokią įvairią kultūrinę programą, jie yra verti medalio.”

DSC06301IMG_1711IMG_4719————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Įsteigta Anykščių miesto veiklos grupė


clip_image001Pirmadienį Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorė Veneta Veršulytė, asociacijos Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centro įgaliotas asmuo – Elvyra Lasskaja ir Anykščių vadovų klubo įgaliotas asmuo – Vygantas Šližys pasirašė Anykščių miesto vietos veiklos grupės steigimo sutartį.
Naujai įsteigtos asociacijos pagrindinis tikslas – pagerinti vietines įsidarbinimo galimybes ir didinti bendruomenių socialinę integraciją, išnaudojant vietos bendruomenių, verslo ir vietos valdžios ryšius. Veiklą ji pradės artimiausiu metu, kai bus sutvarkyti visi registracijos formalumai, sukviestas visuotinis narių susirinkimas, kuriame bus išrinkta asociacijos valdyba, pirmininkas bei aptarti kiti, su asociacija susiję klausimai.

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

foto2

Siekdamas paskatinti institucijas, įstaigas ir organizacijas, kurios dalyvauja smurto mažinimo procese, naudoti kuo efektyvesnes bei veiksmingesnes priemones, siekti optimaliausio rezultato , gruodžio  1d. Vilniuje Konferencijų centre „Karolina“ Policijos departamentas prie VRM organizavo konferenciją „Apsauga nuo smurto. Kaip tai daryti  efektyviau ir veiksmingiau?“ Konferencijoje pristatyta naujausia statistika rodo, kad smurto mastai nemažėja. Atidarydamas konferenciją policijos generalinis komisaras Linas Pernavas dėkojo tiems iniciatyviems žmonėms, kurių dėka prieš beveik tris metus Lietuva garsiai ištarė – „Smurtui NE“. Konferencijoje dalyvavo ir dvi Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centro atstovės.

foto

foto3

Lapkričio 29 d. Anykščių kultūros centre vyko labdaros koncertas, skirtas sergantiems vaikams. Jame savo muziką ir dainas žiūrovams be jokio atlygio dovanojo Lietuvos popmuzikos žvaigždės. Surinkta pinigų suma 4560 Lt. buvo skirta keturioms šeimoms iš Kavarsko, Svėdasų bei Troškūnų  . Kiekviena šeima gavo po 1140 litų. Jie taip reikalingi likimo nuskriaustiems vaikams. Šio renginio partneriais buvo ir Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras.

foto1

Lapkričio 25-oji pasaulyje minima kaip Tarptautinė kovos prieš moterų prievartą diena. Šią dieną kiekvienais metais pradedama tarptautinė „16 dienų be smurto prieš moteris“ kampanija, kuri baigiama gruodžio 10-ąją – Tarptautinę žmogaus teisių dieną. Prie šios kampanijos, kaip ir kiekvienais metais,  aktyviai prisijungė ir Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras. Kartu su policijos pareigūnais ir A.Baranausko pagrindinės mokyklos moksleiviais miesto centre. Akcijos metu Anykščių miesto centre vaikai praeiviams dalino balionus su užrašais ir piešinėliais, kviečiančiais ne smurtauti, bet gerbti ir mylėti vienas kitą. Policijos pareigūnės platino informacines skrajutes informuojančias, kur ieškoti pagalbos, patyrusiems smurtą, o Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centro moterys kvietė praeivius pasivaišinti Gerumo arbata ir pasikalbėti apie gyvenimą šeimoje be smurto.

2014m. 06-07 Respublikinėje „Bėk, bėk, žirgeli“ šventėje pirmą kartą organizuotas  gražiausios skrybėlaitės konkursas. Dalyvavo atstovės iš 4 rajonų. Ištrauka iš  straipsnio www.temainfo.lt :

“ Pirmą kartą šventėje „Bėk bėk, žirgeli!“ buvo renkama gražiausia skrybėlė. Tokius rinkimus surengė Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras. Jo vadovė Elvyra Lasskaja, pati pasipuošusi labai elegantiška skrybėle, džiaugėsi renginio sėkme: netrūko nei norinčiųjų žengti podiumu, nei į žengiančiuosius paspoksoti. Gražiausios skrybėlės rinkimuose dalyvavo ne tik anykštėnai: ant podiumo lipo vilnietė su savo anūkais bei Marijampolės kultūros darbuotojų grupelė. Skrybėlių vertinimui buvo pasiūlyta daugybė nominacijų: elegantiškiausia, puošniausia, spalvingiausia, lietuviškiausia, kukliausia, šilčiausia, mažiausia, didžiausia, vasariškiausia, „kreizi“, nėriniuota…Buvo į ką paganyti akis…”

2014m. 06-07 Republican “Run, Run, Horse” festival for the first time it was organized  the most beautiful hat contest. Representatives from the four districts. An excerpt from the article www.temainfo.lt :

For the first time in the festival, Run Run, Horse! “Was elected the most beautiful hat. Such elections held Anykščių women’s employment and information center. Elvyra Lasskaja itself very elegant wearing a hat, happy event a success: there was no shortage of those who want to take over the catwalk than to stare into walkers. The most beautiful hats turnout not only Anykštėnai: from Vilnius climbed on the podium with his grandchildren and Marijampole cultural group. Hat-assessment was offered many nominations: elegant, flamboyant, colorful, most Lithuanian, modest, warmest, lowest, highest, summer hat, crazy, lace … what was to admire … ”

2014 m.spalio mėn, projekto „Socialinės rizikos ir socialinę atskirtį patiriančių asmenų (re)integravimas į darbo rinką“  AMUICo 4 socialiniai darbuotojai su darbo vizitų savaitė gilino žinias ir sėmėsi patirties Švedijoje, Gnosjo miesto Socialiniame skyriuje ir jo kuruojamose organizacijose.

2014 in October, the project “social risk and socially excluded persons (re-) integration into the labor market” 4 AMUIC social workers working with visits week drew increased their knowledge and experience in Sweden, the Social Chapter GNOSJO city and its curated organizations.

2014 m. rugsėjo mėnesį Švedijoje , Vaxjo  mieste vyko  lietuvių –švedų draugijų  tarptautinė konferencija, kurioje dalyvavo ir  mūsų organizacijos atstovės.

2014 September in Sweden, Vaxjo city was Lithuanian – Sweden internatiolan discusion in which we had our club women’s.

2014 m. rugsėjo 19 d.   AMUICo patalposeį vyko   Apvaliojo stalo diskusija

„Tarpinstitucinis bendradarbiavimas ir klientui draugiškos pagalbos teikimas, įtvirtinant smurtą ir prievartą patiriančių asmenų žmogaus teises“  Diskusiją  vedė Vilniaus moterų namų vadovė Lilija Vasiliauskienė . Diskusijose dalyvavo Soc. paramos, Soc. paslaugų, Anykščių Policijos komisariato darbuotojai ir kiti anykėtėnai.

2014 September 19, we had round table discusion.

“Inter-institutional cooperation and friendly customer assistance, strengthening of violence and abuse of people experiencing human rights’ discussion was moderated by the Vilnius Women’s House leader Lilia Vasiliauskienė. Participants in the discussion Social support, social security. services Anykščių Police Commissariat staff and other citizens.

2014-birželio –liepos  mėnesiais  Lenkijoje pagal projektą „ Tyrinėkime savo aplinką su senjorais – savanoriais”, finansuojamą iš Grundtvig senjorų savanorystės projektų pagal Mokymosi visą gyvenimą programą. , 6  Anykščių senjorai savanoriavo . Lenkijos Varmijos  – Mazūrijos regione . Senjorai įgijo daug  patirties ir parsivežė gerų įspūdžių.

2014 on June and July there was a project called: “Explore our nature with seniors – volunteers”, funded by the Senior Volunteering projects under the Lifelong Learning Programme. 6 Anykščių seniors volunteered. Polish region of Warmia – Mazury region. Seniors have gained a lot of experience and brought back some good memories.

2014-02- 05 AMUICo patalpose šventėme Duonos dieną. Renginyje dalyvavo ir duoną laimino Kavarsko klebonas N. Martinkus.

2014 – 02- 05 in AMUIC we were celebrating “Bread day”. The event was attended and teh bread was blessed by Kavarsko dean N. Martinkus.

2013-12-02 Rygoje vyko Griundtvig finansuojamas tarptautinis seminaras- work shop , kuriame dalyvavo atstovės iš Vokietijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos. Seminare dalyvavo ir 2 mūsų centro narės.

Riga was Griundtvig funded international workshop of work shop, which was attended by representatives from Germany, Latvia, Estonia and Lithuania. The seminar was attended by two of our center members.

2013 m. lapkričio mėnesį įvykusiame jungtiniame išplėstiniame Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centro bei Anykščių lietuvių-švedų draugijos valdybų posėdyje buvo pristatyta informacija apie gyventojų paaukotas lėšas už iš Švedijos Odeshiogo m atsiųstus panaudotus daiktus. Buvo nuspręsta surinktas lėšas skirti rajono gabių vaikų ir jaunimo meninio ugdymo skatinimui, vaikų rėmimui ,susidarius sunkiai finansinei situacijai šeimoje.

2013-11- 25d. Anykščių moterų informacijos ir užimtumo centras, kartu su Anykščių rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnais ir visų trijų Anykščių miesto mokyklų mokiniais paminėjo Tarptautinę kovos prieš moterų prievartą dieną.
Vidurdienį Anykščių miesto centre, A. Baranausko aikštėje, vaikai nešiojosi didžiules puokštes ryškiaspalvių balionų, ant kurių švietė užrašai „Mes prieš smurtą“, „Gyvenkime draugiškai“, „Smurtui – ne“. Balionus vaikai dalino praeiviams ir kvietė visus pasivaišinti ant stalelio garuojančia karšta Gerumo arbata ir sausainiais. Praeiviai buvo kviečiami pasirašyti, kad jie nepritaria smurtui artimoje aplinkoje.
Renginiu, kuris vyksta jau kelintus metus, buvo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į skaudžią šių dienų problemą – smurtą artimoje aplinkoje.

Nuo 2013 m. lapkričio mėnesio AMUICas pradeda vykdyti SADM iš dalies finansuojamą projektą „ Prevencinis darbas mažinant smurtą šeimoje“ . Projekto vadovė Elvyra Lasskaja. Vykdant panašius projektus ankstesniais metais, AMUICas glaudžiai bendradarbiavo, organizavo bendrus reidus, renginius ir akcijas su Anykščių Policijos komisariato Prevencijos poskyriu. Šiais metais bendradarbiavimo sutartis pasirašyta ne tik su Policijos komisariatu, kitomis organizacijomis bet ir su Anykščių rajono Soc. paslaugų centru, kur smurto šeimoje aukos galės rasti laikiną prieglobstį .

2013-09-30d. AMUICas Anykščių kultūros namų fojė organizavo Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos minėjimą, į kurį susirinko gausus būrys senjorų. Jų pasveikinti atvyko Anykščių rajono savivaldybės meras, kuris įteikė 12- senjorų padėkos raštus už aktyvų dalyvavimą visuomeninėje veikloje, šv. Mato bažnyčios klebonas taip pat pasveikino senjorus bei palaimino jų gausiomis vaišėmis gražiai papuoštus stalus. A. Vienuolio progimnazijos pradinukai , vadovaujami mokyt. V. Jakučionytės, dainavo nuostabias daineles, sakė senjorams skirtus eilėraščius. Savos kūrybos eiles skaitė ir senjoros poetės G. Ražanienė, O. Baliukonienė, dainavo „Bočių“ choras. Visi pasirodymai buvo palydimi gausiais plojimais, šypsenomis. Visi pasirodymai buvo palydimi gausiais plojimais, šypsenomis. Nors šventė tęsėsi keletą valandų, tačiau ji visai neprailgo, nes tą dieną vyravo gera nuotaika, šokiai, žaidimai ir dainos.
Smagu ir gražu buvo, kai vienoje vietoje susirinko tiek daug šventiškai nusiteikusių vyresnio amžiaus žmonių, kai susitiko draugai ir kaimynai , atvykę iš artimesnių kaimo bendruomenių ir visi draugiškai sėdo prie stalų.
Šios šventės talismanas ir akcentas buvo beržiniai žmogeliukai. Senjorai labai gražiai ir išradingai aprengė ir papuošė beržinius rąstelius, kiekvienam suteikdami vis kitokią prasmę bei žaismingumą.
Beržinukai visą savaitę puikuosis Kultūros rūmų fojė, tad visi anykštėnai galės juos pamatyti ir pasigrožėti.

2013-09- 19- 22 d. AMUICe lankėsi 7 Švedijos Gnosjo komunos Draugystės klubo nariai. Iš jų 6 Anykščiuose buvo pirmą kartą. Pagrindinis atsakomojo vizito tikslas buvo pasidalinti NVO veiklos patirtimi ir aptarti abiejų organizacijų veiklos kryptis , toliau tęsiant bendradarbiavimą per bendrų projektų įgyvendinimą. AMUICo patalpose dvi dienas vyko užsiėmimai, kuriose dalyvavo svečiai iš Švedijos ir nemažas būrys moterų. Be to, svečiai lankėsi savivaldybėje, susipažino su Soc. paslaugų centro, Neįgaliųjų draugijos, Raudonojo kryžiaus veikla, lankėsi Debeikių savarankiško gyvenimo namuose, ,dalyvavo Obuolynės šventėje, aplankė Anykščių rajono įžymias vietas ir kt. Atsisveikindami svečiai dėkojo už naudingą bendradarbiavimą ir įdomius ispūdžius.

2013-08-31 d. AMUICe lankėsi Odeshiogo meras su žmona. Buvo aptartas bendradarbiavimas bei jo perspektyvos NVO lygmenyje tarp AMUICo ir Odeshiogo komunos organizacijų .

Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras , vykdydamas Grundtvig senjorų- savanorių projektą „„Explore your environment with senior volunteering“ pagal mokymosi visą gyvenimą programą, priėmė senjorus- savanorius iš Lenkijos . 6 savanoriai tris savaites dirbs socialinių paslaugų srityje, susipažins su socialinių paslaugų ir socialinės paramos sistema ir įstatymais Lietuvoje, bendraus su vietos senjorais, keisis patirtimi. Taip pat, susipažins su Lietuvos ir rajono kultūriniu paveldu, tradicijomis, istorija ir kt. Šią savaitę senjorai dirba Soc. paslaugų centre su vaikais ir su neįgaliaisiais.

2013-07-09d. Anykščių moterų informacijos ir užimtumo centro iniciatyva miesto parke senjorai surengė šaunų pikniką. Ir ne tik patys ant laužo keptomis dešrelėmis vaišinosi – prie didžiulės baltos staltiesės, patiestos miesto parko pievelėje ir nukrautos gardžiomis vaišėmis, Anykščių senjorai kvietė jungtis pro šalį einančius kraštiečius. Vieni prieidavo, karšta dešrele pasivaišindavo, kiti tik kukliai padėkodavo ir traukdavo savo keliu tolyn, bet nei vienas neslėpė susižavėjimo gražia senjorų idėja susiburti draugėn. Anykščių moterų informacijos ir užimtumo centro vadovė Elvyra Lasskaja, paklausta, kokia gi proga krašto senjorai vidury miesto dešreles kepa ir armonikas virkdo, tik linksmai šyptelėjo: – Be progos. O kas gi mums trukdo susirinkti ir kartu smagiai papietauti? Mes dar ir nuolatinius mūsų projektų bičiulius – jaunimą pasikvietėme. Vasara – gyvenimu džiaugtis reikia… Ir iš tiesų – didžiulis pulkas miesto senjorų, patogiai įsitaisiusių prie ant žemės patiestos staltiesės, kelias valandas bendravo, dalinosi asmeniniais džiaugsmais bei rūpestėliais, drauge bendrą dainą traukė.

2013- 06- 25 -29d. 7 AMUICo narės pagal bendrą projektą, finansuojamą Švedijos instituto, lankėsi Gnosjo mieste, kur susitiko su projekto partneriais – Gnosjo bičiulių klubo nariais. Seminaro metu buvo nuspręsta tęsti bendradarbiavimą socialinių paslaugų sferoje, rašyti bendrą projektą .Buvo aptartos galimos bendro projekto veiklos kryptys, pasidalinta patirtimi . – Gnosjo bičiulių klubo nariai planuoja atvykti į Anykčių moterų užimtumo ir informacijos centrą š.m. rugsėjo mėnesį galutinai suderinti ir aptarti būsimo bendro projekto veiklų. Anykštėnės iš Gnosjo parsivežė daug gražių įspūdžių ir naujų idėjų veikloms vystyti.

2013-06-20d. ekskursija į Rokiškio dvarą, bažnyčią, gerėjomės Liongino Šepkaus drožiniais., lankėmės dailės parodoje.

2013- 06-04-08d. AMUICo pirmininkė Elvyra Lasskaja pagal bendrą projektą su Ukrainos žmogaus teisių fondu, finansuojamą Lietuvos užsienio reikalų ministerijos, lankėsi Ukrainoje, Černigovo mieste. Keturių dienų seminare , skirtame neįgalių moterų integracijai į darbo rinką, vyko daug įdomių paskaitų, praktinių užduočių, pasidalijimo veiklos patirtimi. Ukrainietės su dideliu susidomėjimu klausėsi E.L, kuri papasakojo ir pademonstravo skaidres apie AMUICo veiklą. Jos uždavė daug klausimų ir sakė, kad tikrai turi ko pasimokyti ir perimti teigiamos patirties iš AMUICo. Taip pat, AMUICo patirtimi domėjosi ir Ukrainos TV ir radijas.

2013 -05- 21- 25d. AMUICe lankėsi penki Odehiogo draugystės klubo nariai. Jie susipažino su AMUICo ir Anykščių lietuvių- švedų draugijų veikla, susitiko su šių organizacijų nariais, išklausė ataskaitų apie veiklas, susitiko su rajono meru ir kt. savivaldybės darbuotojais, lankėsi rajono seniūnijose, NVO ir kt. Buvo aptartos tolimesnio bendradarbiavimo kryptys. Vėliau Švedijos draugystės klubo pirmininkė Violla Ingvarson rašė, kad iš susitikimų Anykščių krašte parsivežė labai gerus įspūdžius.

2013- 05- 07- 11d. AMUICo narės E .L ir R.N kartu su atstovais iš Vokietijos, Latvijos, Estijos dalyvavo Lenkijoje Varmijos ir Mazūrijos regiono tarptautiniame projekte.

2013-05-03d. Skambant etnografinėms dainoms bei šalia „Anykščių vyno“ gamyklos pasodintas 21 alyvų sodinukas. Meras Sigutis Obelevičius susirinkusiems bei parodė, kaip teisingai reikia pasodinti alyvą. Alyvų sodinimas buvo patikėtas garbingiems Anykščių piliečiams. Iš savivaldybės biudžeto šios akcijos sumanytojui – Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centrui – buvo skirti 900 litų.

2013-04-24d. Anykščių miesto parką papuošė naujas skulptūrinis akcentas, vaizduojantis į viršų pakeltą nykštį. Šis akmenyje įamžintas gestas tarsi teigia, kad Anykščiuose viskas gerai. Skulptūrą miestui padovanojo Anykščių bendruomenių taryba. Šis skulptoriaus Arvydo Štrimaičio kūrinys buvo finansuojamas bendruomenių surinktomis lėšomis. Į viršų pakelto nykščio idėjos autorė – Anykščių bendruomenių tarybos narė – Elvyra Lasskaja. Tikimasi, kad Anykščiuose ateityje atsiras ir daugiau nykščio skulptūrų. „ Gal vieni nykščiai bus išlindę iš pastato sienos, kiti išdygs nebūtinai pievelėje, o tiesiog ant šaligatvio. Jie visi bus skirtingi. Tuomet Anykščių svečiams būtų pramoga keliaujant po miestą visus tuos nykščius surasti, suskaičiuoti ir paliesti. „Teigiama, kad tie kurie palies akmeninę ranką, iš jos pasisems stiprybės ir sėkmės.

2013 -03- 04d . ir 2013-06-07d. grupė anykštėnų dalyvavo LNK muzikinėse laidose. Klausėsi koncerto, stebėjo, kaip vyksta filmavimas ir kuriamos laidos, bendravo su žymiais Lietuvos aktoriais ir dainininkais .

2013-02- 2014 m. m. įgyvendinamas SADM finansuojamas projektas „Utenos regiono SPC“ . Įgyvendinant projektą, teikiama pagalba nuo buitinio smurto nukentėjusioms moterims Anykščių, Molėtų ir Utenos rajone.

2012 m. 12- 21 d. AMUICo patalpose įvyko bendra prieššventinė vakarienė su miesto senjorais. Buvo susumuoti metų veiklos rezultatai, pasidalinta dovanėlėmis, aptarti ir numatyti kitų metų veiklos planai.

2012 m. gruodžio 20 d. AMUICo senjorų klubas vyko į Svėdasų SGN aplankyti senelių globos namų gyventojų, pasveikino juos su artėjančiomis šv. Kalėdomis ir Naujais metais, įteikė dovanėlių, kartu padainavo, pasivaišino.

Įgyvendinant SADM finansuojamą smurto artimoje aplinkoje mažinimo projektą, lapkričio mėnesį AMUIC kartu su Anykščių policijos pareigūnais organizavo tris akcijas prieš smurtą. Akcija, skirta Tarptautinei kovos prieš moterų prievartą dienai paminėti 2012-11-25d. įvyko Anykščiuose. Akcijai talkino J.Biliūno gimnazijos mokiniai. Anykščių miesto centre, A. Baranausko aikštėje vaikai nešiojosi didžiules puokštes ryškiaspalvių balionų, ant kurių švietė užrašai „Mes prieš smurtą“. Balionus vaikai dalino praeiviams ir kvietė pasirašyti prieš smurtą, visus vaišino ant stalelio garuojančia karšta „Gerumo“ arbata ir saldainiais. Keliomis dienomis anksčiau tokie renginiai vyko Viešintose ir Troškūnuose.
Renginiais buvo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į šią skaudžią problemą ir netoleruoti smurto šeimoje.

2012-11-23d. Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centre lankėsi Lenkijos Varmijos ir Mozūrijos krašto Meno asociacijos atstovai, kurie aptarė bendrą Griundtvigo senjorų savanorių mainų projektą, finasuojamą Švietimo mainų paramos fondo.

Laimėjus Utenos apskrities SPC projektą, finansuojamą SADM, 2012-10-02d. AMUIC pirmininkė Elvyra Lasskaja ir dar dvi darbuotojos dalyvavo Visagino krizių centre apvalaus stalo pasitarime. Buvo aptartos smurto mažinimo artimoje aplinkoje problemos, numatytos bendradarbiavimo kryptys.

Draugėn susibūrę trys krašto organizacijos – Anykščių rajono socialinių paslaugų centras, Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centras, bei Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras 2012 -09 -27 d. suorganizavo nuoširdų ir įsimenantį renginį senjorams “Klevo lapą vėjas neša” skirtą paminėti artėjančią tarptautinę pagyvenusią žmonių dieną. Prasmingi vedančiųjų tekstai, svečių sveikinimai, mokinukų programa, bei senjorų ansamblio “Bočiai” dainos įprasmino renginio organizatorių sumanymą – apie senatvę kalbėti kaip apie rudenį, dosnų derliumi, iš kitų metų laikų išsiskiriantį branda ir įvairiausiomis spalvomis… Rudeninės kompozicijos, kuriose pagrindinis akcentas – klevo lapas, senovinių rankinukų parodėlė stebino savo išradingumu ir gražiais pasakojimais bei prisiminimais. Konkurso dalyviai buvo įvertinti diplomais.

2012-09-14d. Kultūros rūmuose Anykščių moterų ir užimtumo centro iniciatyva įvyko labdaros koncertas, kuriame dalyvavo žymūs Lietuvos respublikos atlikėjai. Surinktos lėšos – 8080lt buvo įteiktos anykštėnui Narūnui ir trims mažoms mergaitėms. Jiems visiems reikalingos kamieninių ląstelių persodinimo operacijos.

2012-09-06-10d. Anykščių lietuvių – švedų draugijos 7 nariai vadovaujami draugijos pirmininkės Elvyros Lasskajos dalyvavo Lietuvos – Švedijos draugijų forume Karlskronoje.

2012-08-22d. vykome į Palangą. Anykštėnai 4 dienoms užsisakė visą viešbutį Palangoje, kur gerai pailsėjo, įdegė saulėje.

2012-06-26d. didelė grupė anykštėnų (apie 60 žmonių) lankėsi LR Seime.  Seimo narys V. Galvonas suorganizavo ekskursiją po Seimo rūmus, supažindino anykštėnus su Seimo darbo tvarka.

2012-05-06d. Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras laimėjo SADM finansuojamą smurto artimoje aplinkoje mažinimo projektą „ Už saugius namus“. Vykdant projektą , rajono gyventojams teikiamos konsultavimo, informavimo , bendravimo paslaugos, supažindinama su LR įstatymais. AMUICo pirmininkė Elvyra Lasskaja, vykdydama projektą , kartu su Anykščių policijos komisariato pareigūnais šiais metais jau lankėsi Debeikių, Skiemonių ir Kurklių seniūnijose. Taip pat, vyko susitikimas Anykščiuose..

2012 m. balandžio 17- 24 d.d. Lietuvos- Švedijos draugijos Anykščių skyriaus 8 narės lankėsi Švedijoje Odeshiogo komunoje. Organizacijos atstovės buvo pakviestos Anykščių- Odeshiogo draugystės klubo narių ir dalyvavo klubo steigiamajame susirinkime. Moterys parsivežė daug gražių įspūdžių, naujų bendradarbiavimo įdėjų.

2011-12-29 AMUICo salėje vyko Lietuvių liaudies folkloro vakaras . Susirinko gausus būrys anykštėnų, kurie aktyviai ir linksmai dalyvavo teminėje vakaronėje, patys rinko nugalėtojus. Vakaronei baigiantis paaiškėjo, kad pralaimėjusiųjų nebuvo.

2011-12-21 AMUICo salėje įvyko konferencija, skirta smurto artimoje aplinkoje mažinimui, įgyvendinant Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą. Konferencijoje dalyvavo Anykščių ra. Savivaldybės Vaiko teisių apsaugos, Socialinės paramos skyrių , Soc. paslaugų centro vadovai ir darbuotojai, rajono policijos ir prokuratūros vadovai, Utenos kolegijos ir kt. organizacijų atstovai. Iš viso dalyvavo 42 asmenys. Vyko įdomios diskusijos ir turiningi pasisakymai.

2011-12-18 įvyko AMUICo narėms organizuota Jubiliačių šventė. Už šventinio stalo susėdo gausus būrys mūsų organizacijos narių ir 4 jubiliatės, kurias pasveikino poetas Žilvinas Smalskus. Jis kiekvienai skyrė po eilėraštį ir dedikavo savo eilių knygelę. Jubiliatėms ir visoms susirinkusioms koncertavo Anykščių kultūros rūmų ansamblis. Renginys vyko baseino „Bangenis „ salėjė. Jubiliatės , be kitų dovanų, gavo leidimus nemokamai pasinaudoti baseino paslaugomis.

2011-12-14 J. Biliūno gimnazijoje įvyko renginys apie Švediją. Moksleiviai demonstravo savo žinias ir pasakojimus skaidrių pavidalų. Geriausiai pasiruošę buvo apdovanoti.

2011-12-11 Troškūnų vienuolyne buvo pravesta Advento vakaronė, kurioje dalyvavo rajono meras Sigutis Obelevičius su žmona, Troškūnų bažnyčios klebonas Saulius Filipavičius, soc. paramos skyriaus vedėja Jūratė Griciūtė, laikraščio “Šilelis” redaktorė Audronė Pajarskienė ,anykštėnai, viešnios iš Kauno- iš viso 85 žmonės. Klebonas papasakojo Troškūnų bažnyčios istoriją, kiti dalyviai prie vaišių stalo pasidalijo mintimis apie Advento prasmę , artėjančias šv. Kalėdų šventes , Naujus metus. Dalyviai gavo mažas dovanėles. Tai buvo graži ir prasminga vakaronė.

2011-11-24 su A. Vienuolio gimnazijos mokyklos moksleiviais buvo pravesta viktorina “Ką aš žinau apie Švediją” . geriausias žinias parodę vaikai buvo apdovanoti.

2011-10-01-03 grupė AMUIC narių , kartu su Lietuvos universitetų moterų asociascija 3 dienas keliavo po istorines Latvijos vietoves. Buvo labai įdomi ir turininga ekskursija.

2011-11-09 d.Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centre įvyko viktorina „Ką aš žinau apie Švediją“. Dalyvavo gausus anykštėnų būrys. Komisija buvo nustebinta giliomis anykštėnų žiniomis apie Švediją. Todėl buvo daug viktorinos laimėtojų, kurie įsiamžino su prizais.

2011-10-02 d.grupė Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centro narių kartu su Lietuvos universitetų moterų asociacija, kuriai vadovauja kaunietė Dalia Poškienė, keliavo po Latviją. Moterys liko patenkintos labai įdomia ir turininga kelione.

2011—09- 30 d. Anykščių kultūros centre įvyko senjorų dienos paminėjimas. Miesto senjorus pasveikino meras ir 6 senjorams įteikė padėkos raštus už aktyvią visuomeninę ir savanorišką veiklą. Po gražaus koncerto, senjorai susirinko pabendrauti prie vaišių stalo.

2011-09-29 d. Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras gavo labdaros siuntą iš Švedijos Skaros m. Siuntoje daugiausiai rūbeliai vaikams ir jų mamoms, žaislai, vežimėliai, lovytės ir kt. daiktai. Taip pat gauta technikos neįgaliesiems. Kviečiame apsilankyti asmenis, dėl ekonominių sunkumų negalinčius įsigyti minėtų daiktų parduotuvėse.

2011-09-24 Radviliškio rajone, Šeduvos malūne įvyko Tarptautinis Lietuvos –Švedijos draugijų sąjungos forumas, kuriame dalyvavo ir 3 atstovės iš Anykščių.

2011-09-21,22 ir 23 d.d. Anykščiuose viešėjo 9 žmonių delegacija iš Ödeshög (Švedija) savivaldybės.

Visi mūsų krašte viešintys švedai yra įvairių sričių nevyriausybinių organizacijų nariai bei vadovai. Ketvirtadienio popietę Ödeshög draugystės klubo nariai susitiko su Lietuvos – Švedijos draugijos Anykščių skyriaus nariais. Susitikimas vyko Moterų užimtumo ir informacijos centre. Atviro ir nuoširdaus pokalbio metu buvo tartasi dėl galimų dviejų miestų bendradarbiavimo sričių, būdų bei veiklų, kuriomis galėtų dalintis Anykščių ir Ödeshög savivaldybių nevyriausybinės organizacijos. Svečiai ypač domėsi Moterų užimtumo ir informacijos centro veikla ir darbo patirtimi – mat planuoja savo mieste steigti panašaus pobūdžio centrą moterims emigrantėms.

2011m. rugsėjo 15 d. mūsų centre viešėjo Švedijos žurnalistė Annette Wallquist ir fotografė Ester Reesare Sorri. Jos domėjosi Lietuvos moterų gyvenimu ir lyčių lygybės principo veiksmingumu Lietuvoje. Be to, žurnalistės susipažino su Lietuviškais patiekalais iš grūdų.

2011 m. rugsėjo 11 d. įvyko įdomus susitikimas su Odeshiogo miesto (Švedija) meru Magnus Oskarsson ir savivaldybės atstovu Carl Gustav. Buvo aptartos galimos bendradarbiavimo perspektyvos.

2011 m. rugpjūčio mėn. 25 d. ketvirtadienį, 12 val. Anykščių Moterų užimtumo ir informacijos centre, J. Biliūno g. Nr.7 įvyko paskaita “Kaip padėti sau būti sveikam”.

2011 m. rugpjūčio 25 d. 16 valanda AMUIC patalpose įvyko susitikimas su Vilniaus universiteto ir Kijevo valstybinio universiteto dėstytojomis lyčių lygių galimybių klausimais.

2011 m. rugpjūčio 7 d. Ažuožeriuose įvyko retro vakarėlis

Kuriame dalyvavo Anykščių ir Ažuožerių senjorai ir Italijos savanoriai.

2011 rugpjūčio 6 d. įvyko graži vakaronė Algio Eivos kaimo sodyboje.

Buvo vaišinamasi žuviene, kitais kaimiškais patiekalais. Skambėjo lietuviškos ir itališkos dainos. Susirinkę dalyviai (18 žmonių) gerėjosi gražiai sutvarkyta sodyba ir jos aplinka. Dėkojame šeimininkui už šiltą priėmimą.
***
2011 rugpjūčio 2-4 dienomis organizuojama ekskursija į Kryžių kalną, Kretingos žiemos sodą ir Palangą. Liepos 17 dieną 16 valandą AMUICo patalpose įvyks Lietuvos-Švedijos draugijos Anykščių skyriaus susitikimas su Švedijos atstovais.
Liepos 18 dieną 14 valandą AMUICo patalpose įvyks anykštėnų prisiminimų vakarėlis “Mano jaunystės Anykščiai prieš 50 metų”.
Kviečiame dalyvauti.
Liepos 20 dieną į AMUICą atvyksta 5 italai savanoriai, kurie savanoriaus socialinių paslaugų srityje. Su jais bus organizuojami įvairūs susitikimai, renginiai.
Smulkesnė informacija AMUICe.
Kviečiame dalyvauti norinčius.

***

2011-06-09 AMUICo patalpose įvyko savanorių, dirbusių Italijoje, susitikimas su miesto bendruomene

Gausiai dalyvavę anykštėnai su įdomumu klausėsi įspūdžių apie senjorų savanoryste Italijoje, žiūrėjo skaidres, patys svarstė apie savanorystės perspektyvas ir galimybes Anykščių krašte. Liepos mėnesį laukiame atvykstant italų savanorių į Anykščius.

***

2011-05-07 Italija laukia mūsų savanorių

Laimėjus Grundtvig senjorų savanorystės projektą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, penki senjorai-savanoriai Algis, Irena, Jorūnė, Elvyra ir Raimonda išvyksta trims savaitėms savanoriauti į Italiją.

***

2011-05-07 Išvyka į Burbiškio dvarą

Anykščių Senjorų klubo 57 nariai vyksta į Tulpių žydėjimo šventę Radviliškio rajone Burbiškio dvare. Linkime jiems turiningo ir įdomaus laisvalaikio.

***

2011-05-05 Susitikimai su svečiais iš užsienio

AMUICo patalpose įvyko susitikimas su Lietuvos –Švedijos draugijų sąjungos pirmininke Valla Anderson. Ją lydėjo dar trys asmenys iš Švedijos. Susitikime dalyvavo Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius, šv.Mato bažnyčios kunigas Mangirdas Maasas, Lietuvos –Švedijos draugijos Anykščių skyriaus nariai bei AMUICo narės. Buvo aptartos tolesnio bendradarbiavimo perspektyvos ir gairės. Susitikimas vyko draugiškoje ir šiltoje aplinkoje .

 

 

 

 

Susitikimas su Švedijos atstovais

Tą pačią dieną AMUICą aplankė svečiai iš Lenkijos. Delegacijai vadovavo Vangloževo miesto NVO „Mūsų paveldas“ vadovė Barbara Chludzinska. Svečiai pateikė pasiūlymą bendradarbiauti ir apsilankyti jų mieste. Susitikime dalyvavusios MUICo narės pasiūlymams pritarė.