„16 aktyvumo dienų prieš smurtą prieš moteris“

„16 aktyvumo dienų prieš smurtą prieš moteris“ – tarptautinė socialinė akcija tęsiasi.
2017-12-04 tokia akcija vyko Anykščiuose. AMUICo patalpose vyko susitikimas su miesto bendruomene, apvalaus stalo diskusija ir paskaita „ Smurtas šeimose- mūsų problema. Visuomenė be smurto- mūsų atsakomybė „ Diskusiją vedė Anykščių PK darbuotoja Rūta Avižaitė Dalyvavo SPC, PK darbuotojos, bendruomenės nariai .Buvo diskutuojama ir svarstoma, kaip efektyviau kovoti su smurtu šeimoje, apsaugoti aukas, ir užtikrinti smurto prevenciją.
A.Baranausko pagrindinės m-los trečiokai, vadovaujami mokyt. R. Baurienės labai gražiai ir išradingai piešė ir rašė ant balionų priešsmurtinius šūkius .Balionus išdalino mieste, savivaldybėje.
2017-12-05 Traupyje vyko susitikimas su pagrindinės mokyklos moksleiviais ir mokytojais . Susitikime dalyvavo Anykščių SPC vadovė, Policijos komisariato vyr. specialistė Rūta Avižaitė, VTAS vyr. specialistė A. Palaimienė. Traupyje pradinukai irgi aktyviai prisijungė prie priešsmurtinės ,,Balionų akcijos“. Vaikai, papuošę juos piešiniais ir užrašais, padalino Traupio seniūnijoje bendruomenės dalyviams, kur vyko apvalaus stalo diskusija ir paskaita „ Smurtas šeimose- gyvenimus keičiantis nusikaltimas“. Diskusiją vedė Anykščių VTAS vyr. specialistė A.Palaimienė.
2017-12-06 Utenos rajono Užpalių gimnazijos vaikai tokiais balionais išradingai papuošė ir medžius.
Žmonėms buvo dalinami lankstinukai, balionai su užrašais, kviečiančiais netoleruoti smurto, gyventi draugiškai. Tokiu būdu vaikai buvo mokomi nesmurtauti ir nesityčioti, o gyventojams formuojamas nepakantumas smurtui. Visuose renginiuose suaugę ir vaikai buvo vaišinami „Gerumo“ arbata ir kt. vaišėmis.